ГЕОДИНАМІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ПРИРОДНИХ НАФТОГАЗОВИХ РЕЗЕРВУАРІВ
DOI:
https://doi.org/10.30836/igs.1025-6814.2017.3.117282Ключові слова:
Східно-Європейська дорифейська літосферна плита, квазікатагенні покришки, диталансогенний колектор, вторинний резервуарАнотація
При вивченні вертикальної геодинамічної зональності горст-антиклінальних структур у Дніпровсько-Донецькій западині в розрізі висококатагенізовованих глибокозалягаючих осадових відкладів виділено зону стиснення. Шляхом ідентифікації умов її формування з опублікованими даними лабораторних експериментів з тривісного нерівномірного стиснення зразків гірських порід обґрунтовано можливість формування квазікатагенних покришок і дилатансогенних колекторів у зазначеному розрізі. За результатами буріння виділено та класифіковано за ємнісними властивостями ряд інтервалів розвитку дилатансогенних колекторів, що утворюють разом з квазікатагенними флюїдоупорами нафтогазові вторинні резервуари, перспективні для виявлення родовищ вуглеводнів зі значними запасами.
Посилання
Istomin A.N., Evdoschuk N.I., 2002. Geodynamic conditions of Dnieper-Donets Basin formation. Geofizicheskiy zhurnal, vol. 24, № 6, p. 143-155 (in Russian).
Nikitin L.V., Ryzhak E.I., 1976. Rock destruction as a result of internal friction and dilatancy. Doklady AN SSSR, vol. 230, № 5, p. 1203-1206 (in Russian).
Pavlova N.N., 1975. Deformation and reservoir properties of rocks.Moscow: Nedra, p. 240 (in Russian).
Rice J., 1982. The mechanics of the earthquake source. In: Mechanics. New in foreign science. (Ed. V.M. Nikolaevsky)Moscow: Mir, 217 p. (in Russian).
Stavrogin A.N., Protosenya A.G., 1985. The rock strength and mines stability at great depths.Moscow: Nedra, p. 271 (in Russian).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та безоплатно передають журналу невиключне право публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY-NC 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з некомерційними цілями, з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).