«МІМІКРИЧНІ» МЕТАГРАВЕЛІТИ В АМФІБОЛІТОВИХ ПРОТЕРОЗОЙСЬКИХ КОМПЛЕКСАХ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
DOI:
https://doi.org/10.30836/igs.1025-6814.2012.4.138233Ключові слова:
«Мімікричні» метагравеліти, амфіболітові комплекси, Український щитАнотація
Розглянуто на прикладі стебнінської світи (нижній протерозой на Українському щиті) проблему генезису досить неоднозначних петрографічних утворень - метаморфізованих в амфіболітовій фації своєрідних гравелітоподібних порід, які складаються з метаморфізованого і пластично деформованого цементу і не деформованих реліктових кварц-польовошпатових зерен псефітової розмірності. Показано, що ці породи сформувалися по осадових гравелітах шляхом неповної їх метаморфізації в результаті слабких деформацій.
Посилання
Lazjko E. M., Kyryljuk V. P., Syvoronov A. A., Jacenko Gh. M. Nyzhnyj dokembryj zapadnoj chasty Ukraynskogho shhyta (vozrastnыe kompleksы y formacyy). – Ljvov: Vыshha shk., 1975. – 239 s.
Lukijenko O. I., Kravchenko D. V., Sukhorada A.V. Dyslokacijna tektonika ta tektonofaciji dokembriju Ukrajinsjkogho shhyta. – K.: VPC «Kyjivsjkyj universytet», 2008. – 279 s.
Pryroda nauky. Mymykryja [Эlektronnыj resurs] – http://elementy.ru/trefil/21171.
Janchenko V. P. Ghenetychna typizacija ta reologhichni mekhanizmy formuvannja konghlomeratopodibnykh utvorenj metamorfichnykh kompleksiv Ukrajinsjkogho shhyta (na prykladi Volynsjkogho ta Rosynsjko-Tikycjkogho meghablokiv): Dys. ... kand. gheol. nauk: 04.00.01 / Kyjiv. nac. un-t imeni Tarasa Shevchenka. – K., 2011. – 153 s.
Ceccarelli F. S., Crozier R. H. Dynamics of the evolution of Batesian mimicry: molecular phylogenetic analysis of ant-mimicking Myrmarachne (Araneae: alticidae) species and their ant models // J. Evolutionary Biology.– 2007. – Vol. 20 (1). – P. 286-295.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та безоплатно передають журналу невиключне право публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY-NC 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з некомерційними цілями, з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).