ПРОФЕСОР ЯКІВ ВОЛОДИМИРОВИЧ САМОЙЛОВ — ВИДАТНИЙ ГЕОЛОГ-РУДНИК ДОНБАСУ (до 150-річчя від дня народження)
DOI:
https://doi.org/10.30836/igs.1025-6814.2020.3.209427Ключові слова:
Донбас, мінерали, руди, родовища, біогеохіміяАнотація
Стаття присвячена видатному досліднику рудних родовищ Донбасу й одному з основоположників нового наукового напряму, талановитому вченому-геологу першої чверті ХХ ст. Якову Володимировичу Самойлову в зв’язку з 150-річчям від дня його народження. Розглянуто основні етапи життя вченого, його досягнення в детальному вивченні геології і мінералогії жильних родовищ Донецького басейну, серед яких золото, срібло, ртуть, свинцевий блиск, цинкова обманка, мідний колчедан. Вчений дав характеристику геології і структу рі рудних родовищ Нагольного кряжа Донбасу, вивчив фосфорити та інші агрономічні руди. Вперше у світі ним проведені біогеохімічні досліджен ня умов утворення низки рудних мінералів і осадових гірсь ких порід у зв’язку з участю в цих процесах мікроор ганізмів. Професор Я.В. Самойлов, отже, разом з академіком В.І. Вернадським стояв біля витоків нового напряму в науці — біогеохімії.
Посилання
Samoilov Ya.V., 1908. Mineralogy of vein deposits of the Nagolny Ridge. Moscow: Publ. House Mineral. o f the island., 260 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та безоплатно передають журналу невиключне право публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY-NC 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з некомерційними цілями, з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).