ПІДЗЕМНІ ВОДИ ТРІЩИНУВАТИХ КРИСТАЛІЧНИХ ПОРІД ЯК РЕЗЕРВНЕ ДЖЕРЕЛО ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІННИЦІ (УКРАЇНА)
DOI:
https://doi.org/10.30836/igs.1025-6814.2018.1.126414Ключові слова:
підземні води, тріщинуваті кристалічні породи, математичне моделювання, ресурси, забезпеченість, надзвичайний період, Вінницьке родовище підземних водАнотація
Показано можливість водопостачання Вінниці за рахунок тільки підземних вод тріщинуватих кристалічних порід докембрійського віку в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Створено гідрогеологічну модель Вінницького родовища підземних вод. Уточнено гідрогеологічні параметри, граничні умови, структуру водообміну і джерела формування експлуатаційних запасів підземних вод тріщинуватих кристалічних порід. Проаналізовано вплив різних чинників на водозбагаченість тріщинуватих кристалічних порід. Визначено комплекс додаткових польових геологорозвідувальних робот, які доцільно провести для вибору перспективних ділянок для закладання експлуатаційних свердловин. Вивчено можливість форсованої експлуатації підземних вод у залежності від тривалості надзвичайного періоду. Для забезпечення надійного водопостачання населення м. Вінниця як у штатному режимі, так і при можливих надзвичайних ситуаціях доцільно виконати комплекс необхідних робіт з відновлення водозаборів підземних вод.
Посилання
Chiang, W.-H. and Kinzelbach, W., 2001. 3D-Groundwater Modeling with PMWIN. Springer,Berlin,Heidelberg, 346 рp. (in English).
Regulations on the stages of geological exploration for groundwater (hydrogeological works). Ministry of Ecology and Natural Resources ofUkraine. Kyiv, 2001, 20 рp. (in Ukranian).
Sobolevskiy E.E., 1978. Features of the regional assessment of the safe yield of groundwater in fractured rock massifs (with northwestern part of the Ukrainian shield as an example). Cand. geol. and mineral. sci., diss. Zeleny township, 208 рp. (in Russian).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та безоплатно передають журналу невиключне право публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY-NC 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з некомерційними цілями, з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).