КЛАСИФІКАЦІЯ МОРСЬКИХ ГЕОЛОГО-ЕКОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.30836/igs.1025-6814.2012.1.138950Ключові слова:
Морські геолого-екологічні системи, класифікація, донні відкладення, Світовий океанАнотація
Наведено загальну класифікаціу морських геолого-екологічних систем, побудовану на основі аналізу та обліку геологічних та інженерно-геологічних відмінностей окремих субсистем глобальної геолого-екологічної системи донних відкладень Світового океану. Кожен з виділених в класифікації таксонів може бути представлений певною формулою, що дозволяє при морських геоекологічних дослідженнях, зокрема при районуванні і диференціації геолого-екологічних систем донних відкладень, ефективно використовувати сучасну обчислювальну техніку, що дуже важливо при обробці значних обсягів геолого-екологічної інформації
Посилання
Babinec A.E., Mitropolskij A.Yu., Emelyanov V.A. i dr. Fiziko-mehanicheskie svojstva donnyh otlozhenij Chernogo morya. – Kiev: Nauk. dumka, 1981. – 203 s.
Emelyanov V.A. Osnovy morskoj geoekologii: Teoretiko-metodologicheskie aspekty. – Kiev: Nauk. dumka, 2003. - 238 s.
Lomtadze V D. Inzhenernaya geologiya. Inzhenernaya petrologiya. – L.: Nedra, 1984. – 511 s.
Mizhderzhavnij standart DSTU B V.2.1-2-96 (GOST 25100-95). Grunti. Klasifikaciya. – K.: Mizhderzhavna naukovo-tehnichna komisiya z standartizaciyi i tehnichnogo normuvannya v budivnictvi, 1995.
Neizvestnov Ya.V. Obshaya inzhenerno-geologicheskaya klassifikaciya donnyh gruntov okeana // Metody izucheniya fiziko-mehanicheskih svojstv donnyh otlozhenij Mirovogo okeana. – L.: PGO «Sevmorgeologiya», 1989. – S. 47-58.
Osipov V.I. Priroda prochnostnyh i deformacionnyh svojstv glinistyh porod. – M.: Izd-vo MGU, 1979. – 232 s.
Savarenskij F.P. Inzhenernaya geologiya. – L.; M.: GOITI, 1937. – 422 s.
Sergeev E.M. Inzhenernaya geologiya. – M.: Izd-vo MGU, 1978. – 384 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та безоплатно передають журналу невиключне право публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY-NC 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з некомерційними цілями, з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).