ПРО ПУЛЬСАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК УРАЛЬСЬКОГО ЗЕЛЕНОКАМ’ЯНОГО ПОЯСУ
DOI:
https://doi.org/10.30836/igs.1025-6814.2012.1.139181Ключові слова:
Пульсаційний розвиток, Уральський зеленокамяний пояс, тектоніка, рифтогенний трог Уралу, Східно-Європейська платформаАнотація
Зроблено практичні зауваження на роботи деяких геологів, які розглядають розвиток структур Уралу з позиції концепції тектоніки плит. Автором описано закладення (в рифеї) рифтогенного трогу Уралу на породах Східно-європейської платформи і подальше формування його структур на основі пульсаційної тектонічної концепції. В каледонському рифтогенному тектонічному циклі формування структур відбувалося в таких стадіях: розсувно-вулканічній, кальдерно-грабеновій та розсувно-плутонічній. В герцинському контракційно-орогенному циклі розвивалися глибові структури, які були ускладнені складчастістю.
Посилання
Gordienko V.V. Glubinnye processy v tektonosfere Zemli. – Kiev,1998. – 85 s.
Deryabin N.I. Flyuidno-pulsacionnaya geotektonika. – Kiev, 2004. – 152 s.
Deryabin N.I. Tektonicheskie stadii zemnoj kory i ih metallogeniya. – Kiev, 2006. – 231 s.
Deryabin N.I. Kriticheskie zamechaniya po tektonike plit s pozicii pulsacionnogo razvitiya Zemli // Otech. geologiya. – 2007. – # 6. – S. 81-88.
Deryabin N.I. Flyuidno-pulsacionnye uglevodorody. – Kiev, 2008. – 170 s.
Ivanov O.K. Koncentricheski-zonalnye piroksenit-dunitovye massivy Urala. – Ekaterinburg: Ural, 1997. – 488 s.
Milanovskij E.E. Geologiya Rossii i blizhnego zarubezhya. – M.: Izd-vo MGU, 1996. – 448 s.
Okeanizaciya Zemli — alternativa neomobilizma: Sb. nauch. st. / Otv. red. V.V. Orlenok. — Kaliningrad: Izd-vo Kaliningr. un-ta, 2004. – 268 s.
Pejve A.V., Ivanov S.N., Necheuhin V.M. Tektonika Urala. – M.: Nauka, 1977. – 120 s.
Rudkevich M.A. Tektonicheskoe razvitie i neftegeologicheskoe rajonirovanie Zapadno-Sibirskoj provincii. – Sverdlovsk, 1976. – 172 s.
Surkov V.S., Zherlo O.G. Fundament i razvitie platformennogo chehla Zapadno-Sibirskoj plity. – M., 1981. – 143 s.
Stroenie i dinamika litosfery Vostochnoj Evropy. – M.: Geos, 2000. — 736 s.
Fershtater G.B. Strukturno-formacionnaya zonalnost Urala i magmatizm // Geotektonika. – 1992. – # 6. – S. 3-17.
Fershtater G.B., Krasnobaev A.A., Bea F. i dr. Geodinamicheskie obstanovki i istoriya paleozojskogo intruzivnogo magmatizma Srednego i Yuzhnogo Urala // Tam zhe. – 2007. – # 6 – S. 52-77.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та безоплатно передають журналу невиключне право публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY-NC 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з некомерційними цілями, з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).