ОЦІНКА ТЕХНОГЕННИХ ВПЛИВІВ НА ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНІ ПАМ’ЯТКИ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ
DOI:
https://doi.org/10.30836/igs.1025-6814.2016.1.97279Ключові слова:
техногенне навантаження, інженерно-геологічні умови, історико-архітектурні пам’яткиАнотація
Наведені результати моніторингу як інженерно-геологічних, гідрогеологічних процесів на території заповідника Києво-Печерської Лаври, так і стану будинків та споруд за період 1985-2014 рр. Проаналізовані основні техногенні навантаження, що впливають на стійкість споруд і призводять до їх деформацій. Запропоновані заходи щодо збереження історико- архітектурних пам’яток Києва-Печерської Лаври.
Посилання
Demchishin M.G., Sokovnina N.H., Vdovichenko S.V., Krіl T.V., Anatsky O.M., 2013. Engineering protection of the territory of Kiev-Pechersk Preserve: International scientific conference «Problems and experience of artificial protection and urban areas in terms of conservation geoecological risk», under the auspices of UNESCO,Ukraine – Kyiv, November 5-7 2013, p. 92-103 (in Ukrainian).
Koklik S.G., 1909. Underground waters ofKiev.Moscow: Izdanie S.M. Boguslavskogo, 127 p. (in Russian).
Kotlov F.V., Brashnina I.A., Sipyagina I.K., 1967. City and geological processes.Moscow: Nauka, 228 p. (in Russian).
Rybin V.F, Skalski A.S., Kutsyba V.A., Kanareva O.S., Cherny G.I., Zaslavsky I.Y., Fayvishenko A.G., Nikolishin V.P., Zimin L.B., Sokovnina N.H., Pozdnyakov A.I., Bandyukov V.G., 1991. Complex investigations in order to protect theBliznihCaves. Working paper, 53 p.Kiev: IGS NAS Ukraine (in Russian).
Rybin V.F., Bokovoy V.P., Kuciba V.A., Cherevko I.A., 2013. Engineering protection of the Kiev-Pechersk Lavra from flooding: Proceedings of the International scientific and practical conference «Problems and experience of engineering protection of urbanized areas and the preservation of heritage in a geo-environmental risk», November 5-7, 2013.Kiev: Feniks, p. 109-122 (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та безоплатно передають журналу невиключне право публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (CC BY-NC 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з некомерційними цілями, з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).